Zwiastun Rocky Balboa

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Rocky Balboa

4.00 Filmy podobne do Rocky Balboa
3 głosów

Rocky Balboa

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 2006

Zobacz zwiastun

Opis filmu

Rocky (Sylvester Stallone) pożegnał się z karierą i obecnie wiedzie spokojne życie prowadząc jadłodajnię Adrians, w której z nostalgią opowiada przybyłym historię swojego życia. Wszystko zmienia się z chwilą, w której zostaje ponownie wyzwany do walki. Po wirtualnej przegranej z żywą legendą, obecnie panujący mistrz (Antonio Tarver) zamierza udowodnić światu, że w rzeczywistości jest w stanie pokonać Rockyego. Zgadzając się na finalną walkę w karierze, Rocky ostatni raz wspina się na wyżyny wytrzymałości i przygotowuje do zniewalającego epilogu swojego dawnego życia.

11 Filmy podobne do Fighter
Fighter

The Fighter

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 2010

Opis filmu: Dwóch braci, na przekór własnemu losowi, postanowiło odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich. Prawdziwa historia Micky Warda oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki.

5 Filmy podobne do Warrior
Warrior

Wojownik

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Dwaj bracia, których życie skłóciło postanawiają wystartować w tym samym turnieju mieszanych sztuk walki.

4 Filmy podobne do Człowiek ringu
Człowiek ringu

Cinderella Man

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Rok produkcji: 2005

Opis filmu: Jest to niezwykła, prawdziwa historia pozbawionego, na skutek wypadku, środków do życia, zawodowego boksera, który dostaje od losu jeszcze jedną szansę powrotu na ring i zdobycia tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Jego heroiczna postawa, determinacja i siła ducha rozbudzają wyobraźnię milionów Amerykanów.

2 Filmy podobne do Wściekły byk
Wściekły byk

Raging Bull

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Rok produkcji: 1980

Opis filmu: Film jest oparty na historii życia słynnego boksera. Ukazuje czasy jego triumfów i porażek aż po dni gorzkiej starości. Nieokiełznana natura, siła i agresja na ringu czyniły z La Motty prawdziwą, niepokonaną bestię, w życiu prywatnym natomiast wpędziły go w błędne koło szaleństwa i furii.

2 Filmy podobne do Za wszelką cenę
Za wszelką cenę

Million Dollar Baby

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 2004

Opis filmu: Za wszelką cenę to współczesna historia Maggie Fitzerald, która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Stara się dostać pod opiekę uznanego trenera Frankie Dunna, ten jednak stanowczo jej odmawia. Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na siłownię. Nieoficjalnie pomaga jej klubowy sprzątacz Scrap, przyjaciel trenera i emerytowany bokser. Na skutek nacisków ze strony Scrapa, widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, Frankie w końcu decyduje się jej pomóc. Podczas treningów pomiędzy Maggie i Frankiem zawiązuje się nić przyjaźni. Wkrótce przyjdzie im stanąć do walki, w której trzeba będzie czegoś więcej niż serce i odwaga...

-2 Filmy podobne do Rambo Pierwsza krew
Rambo Pierwsza krew

First Blood

Gatunek: Dramat, Akcja

Rok produkcji: 1982

Opis filmu: John Rambo (Sylvester Stallone), żołnierz jednostek specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych, bohater wojny w Wietnamie, po wojnie postanawia odnaleźć przyjaciela z frontu. W miasteczku, do którego dociera wdaje się w konflikt z szeryfem. Po ucieczce z aresztu, rozpoczyna samotną wojnę ze ścigającą go policją i Gwardią Narodową. Powstrzymać go może tylko jego dawny dowódca Samuel Trautman (Richard Crenna), który szkolił Rambo w sztuce walki i przetrwania.

Filmy podobne do Rocky
Rocky

Rocky

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 1976

Opis filmu: Rocky (Sylvester Stallone) jest zawodnikiem klubu z Filadelfii, który nie ma na koncie żadnych większych sukcesów, jednak, przewrotność losu sprawia, że to właśnie jego wybiera mistrz świata wagi ciężkiej Apollo Creed (Carl Weathers) na swego kolejnego przeciwnika. Dla Creeda ta walka to jedynie kolejne szumne przedstawienie, a dla Rockyego olbrzymie wyzwanie. W czasie przygotowywania się do walki, pod czujnym okiem trenera (Burgess Meredith), Rocky zakochuje się w Adrian (Talia Shire), nieśmiałej młodej kobiecie i kiedy zbliża się walka, ich miłość rozkwita, dając Rockyemu jeszcze więcej siły i determinacji by pokonać potężnego przeciwnika.

Filmy podobne do Rocky 2
Rocky 2

Rocky II

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 1979

Opis filmu: Po walce z mistrzem świata wagi ciężkiej Apollo Creedem (Carl Weathers), słynny Rocky Balboa (Sylvester Stallone) marzy o mistrzostwie. Lekarz ostrzega go jednak, że grozi mu utrata wzroku. Rocky rezygnuje z kariery na ringu. Żeni się z Adrian (Talia Shire) i znajduje pracę w rzeźni. Kiedy traci posadę, znów zaczyna trenować. Tymczasem Apollo Creed oświadcza na konferencji prasowej, że jest gotów stoczyć kolejną walkę ze swoim dawnym przeciwnikiem. Rocky przyjmuje wyznawanie.

Filmy podobne do Rocky 3
Rocky 3

Rocky III

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 1982

Opis filmu: Kiedy Rocky Balboa (Stallone) podbija swą perfekcją serca milionów, życie nie mogłoby wydawać się lepsze. Ma na swoim koncie dziesięć efektownych zwycięstw, zawiera intratne kontrakty i zyskuje światową sławę. Wszystko się zmienia, kiedy Clubber Lang w upokarzający sposób nokautuje Rockyiego, Świadom utraty tego, co osiągnął, Rocky uzyskuje wsparcie ze strony niespodziewanego sprzymierzeńca: dawnego przeciwnika, Apolla Creeda (Carl Weathers). Z pomocą Creeda, Rocky stara się odzyskać sprawność asa zanim stoczy kolejną, wyczerpującą walkę z Langiem, w mistrzostwach świata wagi ciężkiej.

Filmy podobne do Rocky 4
Rocky 4

Rocky IV

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 1985

Opis filmu: Rocky Balboa (Sylvester Stallone) dumnie dzierży tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, ale po pas chce sięgnąć nowy pretendent: Drago (Dolph Lundgren), dwumetrowy, ważący ponad 100 kg mocarny olbrzym, którego w walce wspiera Związek Radziecki. Tym razem Rocky rusza ze swoim trenerem na mroźną Syberię, gdzie przygotowuje się do globalnie transmitowanej walki w sercu Moskwy. Jednak nic tak naprawdę nie jest w stanie przygotować do trudnego i wyczerpującego starcia, w którym będzie musiał obronić nie tylko siebie, ale również honor swojego kraju.

Filmy podobne do Rocky 5
Rocky 5

Rocky V

Gatunek: Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 1990

Opis filmu: Kiedy Rocky (Stallone) wraca po swym ostatnim zwycięstwie do domu, dowiaduje się, że przez swego niesumiennego doradcę finansowego stracił wszystkie pieniądze. Co gorsza, kontuzje odniesione w walkach bokserskich zmuszają go do wycofania się z ringu. Dlatego też, Rocky, jego żona Adrian (Talia Shire) i syn Rocky Junior (Sage Stallone) przenoszą się do skromnego mieszkanka w południowej Filadelfii. Tam, Rocky musi pokonywać głęboko zakorzenione urazy pokutujące w jego synu, gorycz przepełniającą jego serce, kiedy ojciec trenuje Tommiego Gunna (Tommy Morrison), młodego boksera, który wkrótce zyska światową sławę. Kiedy Tommy zwraca się przeciwko swemu mistrzowi i publicznie z niego szydzi, Rocky wie, że musi stoczyć jeszcze jedną walkę.

Komentarze (0)