Zwiastun Mechaniczna pomarańcza

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Mechaniczna pomarańcza

4.30 Filmy podobne do Mechaniczna pomarańcza
10 głosów

A Clockwork Orange

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 1971

Zobacz zwiastun

Opis filmu

Film przedstawiający bardzo oryginalną wizję przyszłości - pełną okrucieństwa, anarchii oraz cynizmu. To dzieło Stalneya Kubricka po dziś dzień wywołuje wiele kontrowersji. Mechaniczna Pomarańcza wywołała mnóstwo skandali a zakaz jej emisji utrzymał się w niektórych państwach do dziś.

9 Filmy podobne do Fight Club
Fight Club

Podziemny krąg

Gatunek: Thriller, Psychologiczny

Rok produkcji: 1999

Opis filmu: Jack cierpi na chroniczną bezsenność i jest całkowicie znudzony swym dotychczasowym życiem. Do czasu, gdy spotyka charyzmatycznego Tylera Durdena - sprzedawcę mydła o dość pokrętnej filozofii życia... Uważa on bowiem, że samo-doskonalenie jest dla słabeuszy, a to co rzeczywiście sprawia, że warto żyć to samo-destrukcja. Kiedy mieszkanie Jacka zostaje kompletnie zniszczone w wyniku tajemniczego wybuchu, Tyler oferuje mu gościnę. Spotykają się w barze, piją na umór i wszczynają bójkę na gołe pięści, która nieoczekiwanie przynosi im ogromną satysfakcję. Wkrótce cotygodniowe walki stają się celem ich życia i przyciągają coraz to nowych zwolenników. Zainicjowany przez nich Podziemny krąg obejmuje swym brutalnym zasięgiem cały kraj i odnosi oszałamiający sukces. Jednak już niedługo Jacka spotka szokująca niespodzianka, za sprawą której zmieni się wszystko...

-2 Filmy podobne do Pulp Fiction
Pulp Fiction

Pulp Fiction

Gatunek: Gangsterski

Rok produkcji: 1994

Opis filmu: Płatni mordercy, Jules i Vincent, dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Nie dość tego, Vincent dostaje kolejną robotę, na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią.

-3 Filmy podobne do Trainspotting
Trainspotting

Trainspotting

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 1996

Opis filmu: Codzienne życie młodych londyńczyków, którzy przed problemami uciekają w narkotyki. Mark postanawia zerwać z tym. Wyjeżdża do rodzinnego miasteczka, zakochuje się w dziewczynie, i wszystko zapowiada się obiecująco, do momentu, gdy odwiedzają go koledzy.

Znasz podobny film do Mechaniczna pomarańcza? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Ten film nie ma dodanych żadnych kontynuacji.
Komentarze (0)