Zwiastun Łowca androidów

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Łowca androidów

4.71 Filmy podobne do Łowca androidów
7 głosów

Blade Runner

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 1982

Zobacz zwiastun

Opis filmu

Rick Deckard przemierza miejską dżunglę Los Angeles XXI wieku. Jest łowcą androidów, którego zadaniem jest wyśledzenie i zabicie genetycznie zmodyfikowanych replikantów, które wymknęły się spod kontroli. Popełniły one wielką zbrodnię: pragnęły stać się ludźmi. Wizualnie oszałamiająca, zremasterowana na potrzeby kina domowego, reżyserska wizja Ridleya Scotta, intryguje różnicami względem wersji kinowej, którą widzowie mogli podziwiać w 1992 r. Pozbawiona narracji Deckarda, z rozszerzonym wątkiem romansu między tytułowym bohaterem i Rachael, a także ze zmienionym zakończeniem - zaskakuje.

4 Filmy podobne do Mroczne miasto
Mroczne miasto

Dark City

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 1998

Opis filmu: Główny bohater odkrywa, że jest poszukiwany za popełnienie serie brutalnych mordów. Jest to o tyle dziwne, że bohater nie pamięta czy ich dokonał. Film przenosi nas do rzeczywistości z pogranicza jawy i snu.

2 Filmy podobne do 12 małp
12 małp

Twelve Monkeys

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 1995

Opis filmu: Zabójczy wirus niemal doprowadza do zagłady ludzkości, a nieliczni ocaleni żyją pod ziemią. Cole zostaje na ochotnika wysłany w przeszłość, aby zdobyć próbkę wirusa umożliwiającą opracowanie antidotum. Podczas podróży spotyka piękną doktor psychiatrii i niebezpiecznego szaleńca. Ale jego głównym zadaniem jest odnalezienie Armii 12 Małp - radykalnej organizacji podejrzewanej o rozprzestrzenienie wirusa. Wspaniałe kreacje aktorskie i niesamowite efekty specjalne połączone z wyjątkowym dowcipem Gilliama sprawiają, że 12 małp to klasyk swojego gatunku.

1 Filmy podobne do A.I. Sztuczna inteligencja
A.I. Sztuczna inteligencja

Artificial Intelligence: AI

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 2001

Opis filmu: Jest wiek XXI. Zasoby naturalne wyczerpują się w zastraszającym tempie, a Ziemi grozi zagłada. Znaczną część jej mieszkańców stanowią roboty, które w wyglądzie zewnętrznym niczym nie różnią się od ludzi. Powstają coraz to nowe formy robotów - sztucznych inteligencji. Jednym z nich jest mały chłopiec android, który wyrusza w emocjonalną podróż. Chce się dowiedzieć, czy może być czymś więcej niż maszyną. On kocha i chce być kochanym.

-3 Filmy podobne do Dystrykt 9
Dystrykt 9

District 9

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 2009

Opis filmu: Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9. – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii. Napiętnowany i odrzucony mutant podzieli dwa światy. Kto w dystrykcie 9. okaże się jego sprzymierzeńcem a kto wrogiem?

-4 Filmy podobne do Looper - Pętla czasu
Looper - Pętla czasu

Looper

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2012

Opis filmu: W roku 2072 podróże w czasie są już rzeczywistością. Organizacje przestępcze wykorzystują je do eliminacji niewygodnych ludzi. Wysyłają ich w przeszłość, gdzie są oni zabijani przez płatnych zabójców zwanych Loopers. W roku 2042 najlepszy z Looperów otrzymuje zadanie: zlikwidować przysłanego z przyszłości mężczyznę o imieniu Joe. Problem w tym, że rozpoznaje w nim samego siebie z przyszłości. Chwila wahania kosztuje go bardzo wiele - cel ucieka, a zleceniodawcy z przyszłości nie tolerują najmniejszej wpadki...

Znasz podobny film do Łowca androidów? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Ten film nie ma dodanych żadnych kontynuacji.
Komentarze (0)