Zwiastun Lady Jane

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Lady Jane

0.00 Filmy podobne do Lady Jane
0 głosów

Lady Jane

Gatunek: Dramat historyczny

Rok produkcji: 1986

Zobacz zwiastun

Opis filmu

W roku 1553 w Anglii bogaci próżniacy byli niczym więcej niż próżniakami. Z błogosławieństwem rodziny królewskiej plądrowali dobra kościelne, zajmowali najlepsze grunty i zagarniali wszystko, co ten kraj mógł zaoferować. Kuzynka niesławnego króla Henryka VIII, Lady Jane Grey nie pochwalała takich zachowań szlachty i potępiała jej stosunek do religii. Ale jako skromna 16-latka niewiele z tym mogła zrobić. Jednak dziwnym zrządzeniem losu Lady Jane Grey została koronowana na królową Jane, władczynię całej Anglii. Oparta na faktach opowieść o szesnastoletniej dziewczynie, która przez dziewięć dni była królową Anglii, pozostaje historycznym romansem wiernym wzorcom gatunku.

0 Filmy podobne do Malowany welon
Malowany welon

The Painted Veil

Gatunek: Melodramat

Rok produkcji: 2006

Opis filmu: Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. The Painted Veil. Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20. XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z tamtejszą epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i paradoksalnie wreszcie zaczyna rozumieć sens poświęcenia się dla drugiego człowieka i potęgę prawdziwych uczuć.

0 Filmy podobne do Magia zwyczajnych dni
Magia zwyczajnych dni

The Magic of Ordinary Days

Gatunek: Dramat, Wojenny

Rok produkcji: 2005

Opis filmu: Livy Dunne po śmierci swojej matki zachodzi w niechcianą ciążę z instruktorem lotnictwa, który opuszcza ją. Ojciec Livy, który jest pastorem, postanawia wysłać córkę daleko od rodzinnego miasta. Aranżuje małżeństwo z samotnym rolnikiem - Rayem Singletonem. Z jednej strony Livy czuje się samotnie na farmie, tęskni za stylem życia i mężczyzną, którego pokochała. Ma złudną nadzieję, że ten wróci do niej i zabierze ją z pustkowia, na jakim się znalazła. Po kryjomu wysyła do niego listy. Z drugiej natomiast stara się zaakceptować zaistniałą sytuację i znaleźć w niej swoje miejsce. Ray zakochuje się w Livy i powoli zaczyna zdobywać jej zaufanie. Wszystko zmierza we właściwą stronę do momentu, kiedy kochanek Livy odpisuje na list.

Znasz podobny film do Lady Jane? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Ten film nie ma dodanych żadnych kontynuacji.
Komentarze (0)