Zwiastun Jestem numerem cztery

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Jestem numerem cztery

4.32 Filmy podobne do Jestem numerem cztery
59 głosów

I Am Number Four

Gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Zobacz zwiastun

Opis filmu

John Smith to pozornie zwyczajny młody mieszkaniec jednego z miasteczek w USA. W rzeczywistości jest jednak uciekinierem z pogrążonej w wojnie planety Lorien, który na Ziemi szuka schronienia. Trafia do cichego miasteczka w Ohio. Tu spotyka Sarę Hart, dziewczynę miejscowej gwiazdy footballu. Rodzi się między nimi uczucie. Wkrótce jednak John i jego szkolna miłość znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Okazuje się, że John jest jednym z dziewięciu uciekinierów z tajemniczej, unicestwionej planety, ściganych przez bezlitosnego wroga. Numer Jeden, Dwa i Trzy już nie żyją. Teraz kolej na Numer Cztery. By ocalić skórę, John będzie musiał użyć swych niezwykłych mocy i zjednoczyć siły z pozostałymi zbiegami.

50 Filmy podobne do Intruz
Intruz

The Host

Gatunek: Thriller, Romans, Sci-Fi

Rok produkcji: 2013

Opis filmu: Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem.

36 Filmy podobne do Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna

Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief

Gatunek: Fantasy, Komedia, Przygodowy

Rok produkcji: 2010

Opis filmu: Film fantastyczno-przygodowy w reżyserii Chrisa Columbusa, twórcy Kevina - samego w domu, Pani Doubtfire oraz Harry Pottera i kamienia filozoficznego. Młody chłopak odkrywa, że jest potomkiem greckiego boga i wyrusza w niezwykłą podróż, by zapobiec wojnie między potężnymi bogami, która może zagrozić przyszłości świata.

34 Filmy podobne do Jumper
Jumper

Jumper

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi

Rok produkcji: 2008

Opis filmu: Znakomity film akcji, za sprawą którego thriller science-fiction osiąga zupełnie nowy wymiar. Jest to pełna rozmachu, podnosząca poziom adrenaliny opowieść przygodowa o człowieku, który odkrywa, że w każdej chwili może się teleportować w dowolne miejsce na Ziemi. David Rice szybko jednak dostrzega, że jego wolność nie jest całkowita, nie porusza się bowiem sam. Odkrywając własne korzenie, poznaje prawdę o podobnych do niego skoczkach i tajnej organizacji pragnącej ich śmierci. Trafia w sam środek odwiecznej wojny, której celem jest unicestwienie tych, którzy jak on posiadają ten rzadki dar. Teraz tylko niezwykła moc może być dla Davida nadzieją na przetrwanie!

28 Filmy podobne do Push
Push

Push

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2009

Opis filmu: Telekineza, jasnowidzenie, telepatia. Od dziesięcioleci rządy państw na całym świecie próbują wykorzystać ludzi obdarzonych paranormalnymi zdolnościami jako sekretną, niezwykle skuteczną broń. Tajna agencja, zwana Wydziałem, przetrzymuje takie osoby i przeprowadza na nich eksperymenty, które mają spotęgować ich moc. Wydział pragnie stworzyć armię, której świat jeszcze nie widział. Jej żołnierze potrafiliby przesuwać przedmioty za pomocą myśli, odgadywać i kształtować przyszłość, a nawet zabijać bez dotykania ofiary. Niestety jak dotąd prawie nikt nie wyszedł cało z tych badań. Nick Grant ukrywa się przed agentami Wydziału, którzy 10 lat temu zabili jego ojca. To po nim Nick odziedziczył telekinetyczne zdolności. Na trop Nicka wpada Cassie Holmes, trzynastolatka, która potrafi przewidywać przyszłość. Razem postanawiają odnaleźć Karen, jedyną uciekinierkę z laboratorium Wydziału.

16 Filmy podobne do Wyścig z czasem
Wyścig z czasem

In Time

Gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, których stać, by go kupować, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się inwencją, by go zdobyć… Will Salas należy do tych nieszczęśników, którzy budzą się każdego dnia z zapasem 23 godzin, zdając sobie sprawę, że o ile nie zarobią wystarczająco dużo czasu, nie dożyją do jutra. Pewnego dnia bogaty nieznajomy przekazuje Willowi czas o wartości stu lat i zmęczony życiem popełnia samobójstwo. Will zostaje oskarżony o jego zabicie i ucieka przed policją z piękną zakładniczką. Żyjąc z minuty na minutę, zakochana para wypowiada wojnę istniejącemu systemowi, grożąc jego ostatecznym zniszczeniem…

4 Filmy podobne do Gra Endera
Gra Endera

Enders Game

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2013

Opis filmu: W niedalekiej przyszłości wroga obca rasa zaatakowała Ziemię. Gdyby nie poświęcenie i heroizm Dowódcy Międzynarodowej Floty, Mazera Rackhama (Ben Kingsley), wszystko byłoby stracone. Przygotowując się do odparcia kolejnej fali ataków, Pułkownik Graff (Harrison Ford) i Międzynarodowa Armia trenują najzdolniejsze z dzieci, licząc, że jest wśród nich nowy Mazer. Ender Wiggin (Asa Butterfield), nieśmiały, ale genialny chłopiec, jest jednym z takich dzieci. Po dotarciu do Szkoły Bitewnej, Ender szybko przyswaja sztukę wojny i wyróżnia się wśród innych uczniów. Okrzyknięty przez Graffa, nadzieją całego wojska, zostaje wypromowany do Szkoły Dowodzenia, gdzie rozpoczyna trening pod okiem samego Mazera. Wkrótce powiedzie swoich towarzyszy do walki, która zadecyduje o losie całej ludzkości.


Podobieństwo dodane przez: lipa0707

3 Filmy podobne do Niezgodna
Niezgodna

Divergent

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2014

Opis filmu: To co czyni Cię wyjątkowym, czyni Cię niebezpiecznym... W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka Cię całkowita eliminacja. Chyba, że – tak jak Beatrice - uda Ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to co kocha najbardziej.


Podobieństwo dodane przez: nikola33

3 Filmy podobne do Uczeń czarnoksiężnika
Uczeń czarnoksiężnika

The Sorcerer's Apprentice

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Rok produkcji: 2010

Opis filmu: Nicolas Cage wciela się w postać współczesnego mistrza magii Balthazara Blake, który ze swoim nieopierzonym uczniem ma pokonać odwiecznego wroga Maxima Horvatha (Alfred Molina). Horvath zostaje nieopatrznie uwolniony z... magicznej matrioszki i rozpoczyna się walka dobra ze złem. Czarnoksiężnik i jego gamoniowaty uczeń kontra złe moce w oprawie odjazdowych efektów specjalnych demolują Nowy Jork! Czy dobrzy chłopcy wygrają ze złem tego świata? Czy władza nad mocą jest cool? Przekonaj się na własne oczy!


Podobieństwo dodane przez: Milka

2 Filmy podobne do Igrzyska śmierci
Igrzyska śmierci

The Hunger Games

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2012

Opis filmu: Co roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w organizowanych przez bezwzględne władze igrzyskach. Bohaterem transmitowanego przez telewizję turnieju zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do znakomicie wyszkolonych zawodników, Katniss zdana jest wyłącznie na własny instynkt, spryt, odwagę oraz pomoc byłego mistrza. Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych...


Podobieństwo dodane przez: nikola33

1 Filmy podobne do Więzień labiryntu
Więzień labiryntu

The Maze Runner

Gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2014

Opis filmu: FIlm rozpoczyna się , gdy Thomas (Dylan OBrien) budzi się nagle w ciemnej windzie, niczego nie pamiętając. Okazuje się, że trafi do Strefy, miejsca, w którym mieszka wielu innych chłopców, a którzy znaleźli się tam w podobny sposób. Teren otacza wysoki mur, który każdego ranka otwiera się ukazując wejście do labiryntu. Chłopcy od dawna szukają drogi wyjścia i mają nadzieję, że pomoże im w tym będąca w stanie śpiączki Teresa (Kaya Scodelario), a pojawiając się w Strefie trzyma w dłoni tajemniczą notatkę.


Podobieństwo dodane przez: Zabujana

Znasz podobny film do Jestem numerem cztery? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Ten film nie ma dodanych żadnych kontynuacji.
Komentarze (0)