Zwiastun Incepcja

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Incepcja

4.54 Filmy podobne do Incepcja
106 głosów

Inception

Gatunek: Surrealistyczny, Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2010

Zobacz zwiastun

Opis filmu

Dom Cobb jest mistrzem ekstrakcji - niezwykłej złodziejskiej sztuki polegającej na wykradaniu podczas snu bezcennych sekretów z ludzkiej podświadomości. Ze względu na swój wyjątkowy talent Dom jest chętnie zatrudniany przez korporacje, które sowicie płacą za kradzież tajemnic konkurencji. Niestety, kosztował go również życie żony Mal i rodzinne szczęście. Kiedy pojawia się możliwość odkupienia win Dom podejmuje się wykonania niezwykłego zlecenia - dokonania INCEPCJI - włamania do ludzkiego umysłu i zaszczepieniu w nim nowej idei.

38 Filmy podobne do Kod nieśmiertelności
Kod nieśmiertelności

Source Code

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Kapitan Colter Stevens budzi się w jadącym z dużą prędkością pociągu. Nie poznaje siedzącej obok niego dziewczyny, nie wie, gdzie jest. Po 8 minutach od jego przebudzenia pociąg eksploduje. Wtedy mężczyzna przekonuje się, że bierze udział w rządowym eksperymencie o nazwie: Kod nieśmiertelności, który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Zadaniem Stevensa jest rozpoznanie i powstrzymanie zagrażającego całemu Chicago terrorysty podkładającego bomby

29 Filmy podobne do Wyspa tajemnic
Wyspa tajemnic

Shutter Island

Gatunek: Dramat, Thriller

Rok produkcji: 2010

Opis filmu: Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.

25 Filmy podobne do Prestiż
Prestiż

The Prestige

Gatunek: Dramat, Thriller

Rok produkcji: 2006

Opis filmu: Film opowiada o niezwykłym pojedynku dwóch iluzjonistów. Kto zrobi lepszy pokaz, kto zrobi lepszy numer, kto stworzy lepszą iluzję.

10 Filmy podobne do Matrix
Matrix

The Matrix

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 1999

Opis filmu: Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów o tym, że świat w którym żyje jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.

5 Filmy podobne do Looper - Pętla czasu
Looper - Pętla czasu

Looper

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2012

Opis filmu: W roku 2072 podróże w czasie są już rzeczywistością. Organizacje przestępcze wykorzystują je do eliminacji niewygodnych ludzi. Wysyłają ich w przeszłość, gdzie są oni zabijani przez płatnych zabójców zwanych Loopers. W roku 2042 najlepszy z Looperów otrzymuje zadanie: zlikwidować przysłanego z przyszłości mężczyznę o imieniu Joe. Problem w tym, że rozpoznaje w nim samego siebie z przyszłości. Chwila wahania kosztuje go bardzo wiele - cel ucieka, a zleceniodawcy z przyszłości nie tolerują najmniejszej wpadki...

3 Filmy podobne do Jestem Bogiem
Jestem Bogiem

Limitless

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Wyobraź sobie narkotyk, który czyni Twój mózg niezwykle wydajnym i sprawia, że chłoniesz ogromną wiedzę. Narkotyk, który czyni cię nadzwyczaj skupionym, szybkim, sprawnym, a nawet atrakcyjnym. Narkotyk, dzięki któremu pokonujesz wszystkie ograniczenia. Niewyobrażalne staje się możliwe nawet dla Eddiego, który od życia nie spodziewa się niczego. Zażycie specyfiku pozwala mu osiągnąć sukces o jakim zawsze marzył. Ceną, jaką przychodzi mu zapłacić, są: bóle głowy, omdlenia, utraty świadomości, niekontrolowane wybuchy przemocy...


Podobieństwo dodane przez: chesus

3 Filmy podobne do Interstellar
Interstellar

Interstellar

Gatunek: Sci-Fi

Rok produkcji: 2014

Opis filmu: Ziemia stoi na krawędzi zagłady przez zmiany klimatyczne i wywołane nimi susze oraz głód. Tymczasem naukowcy z pozostałości organizacji NASA odkrywają tunel w czasoprzestrzeni kosmicznej, dzięki któremu stają się możliwe podróże do innych wymiarów. W ekspedycji do takiego właśnie tunelu bierze udział Cooper (Matthew McConaughey) z nadzieją na uratowanie ludzkości.

2 Filmy podobne do Jumper
Jumper

Jumper

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi

Rok produkcji: 2008

Opis filmu: Znakomity film akcji, za sprawą którego thriller science-fiction osiąga zupełnie nowy wymiar. Jest to pełna rozmachu, podnosząca poziom adrenaliny opowieść przygodowa o człowieku, który odkrywa, że w każdej chwili może się teleportować w dowolne miejsce na Ziemi. David Rice szybko jednak dostrzega, że jego wolność nie jest całkowita, nie porusza się bowiem sam. Odkrywając własne korzenie, poznaje prawdę o podobnych do niego skoczkach i tajnej organizacji pragnącej ich śmierci. Trafia w sam środek odwiecznej wojny, której celem jest unicestwienie tych, którzy jak on posiadają ten rzadki dar. Teraz tylko niezwykła moc może być dla Davida nadzieją na przetrwanie!


Podobieństwo dodane przez: aguska16

2 Filmy podobne do Memento
Memento

Memento

Gatunek: Dramat, Kryminał, Thriller

Rok produkcji: 2000

Opis filmu: Leonard Shelby w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą. Wie, kim jest i pamięta wszystko sprzed wypadku, ale błyskawicznie zapomina o tym, co wydarzyło się przed chwilą. Nie wie gdzie był, co robił i planował. Przy dłuższej rozmowie zapomina od czego się zaczęła. Powracające wspomnienia śmierci żony powodują, że nie daje za wygraną. Notatki, zdjęcia i tatuaże zastępują mu pamięć. Jedyną motywacją do życia jest obsesyjne pragnienie zemsty na mordercy ukochanej kobiety.

1 Filmy podobne do Mr. Nobody
Mr. Nobody

Mr Nobody

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 2009

Opis filmu: Nemo wiedzie zwyczajne życie u boku pięknej żony. Jego marzenia o doświadczeniu czegoś wyjątkowego nagle spełniają się, gdy pewnego ranka odkrywa, że obudził się w... 2092 roku. W futurystycznym świecie jutra, w którym człowiek skolonizował Marsa i wygrał walkę ze wszystkimi chorobami, mężczyzna okazuje się ostatnim śmiertelnikiem pośród nieśmiertelnych.


Podobieństwo dodane przez: dumle115

1 Filmy podobne do Wyścig z czasem
Wyścig z czasem

In Time

Gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, których stać, by go kupować, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się inwencją, by go zdobyć… Will Salas należy do tych nieszczęśników, którzy budzą się każdego dnia z zapasem 23 godzin, zdając sobie sprawę, że o ile nie zarobią wystarczająco dużo czasu, nie dożyją do jutra. Pewnego dnia bogaty nieznajomy przekazuje Willowi czas o wartości stu lat i zmęczony życiem popełnia samobójstwo. Will zostaje oskarżony o jego zabicie i ucieka przed policją z piękną zakładniczką. Żyjąc z minuty na minutę, zakochana para wypowiada wojnę istniejącemu systemowi, grożąc jego ostatecznym zniszczeniem…


Podobieństwo dodane przez: chesus

1 Filmy podobne do Raport mniejszości
Raport mniejszości

Minority Report

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2002

Opis filmu: Waszyngton roku 2054 - futurystyczny świat, w którym nie ma zbrodni, przyszłość można przewidzieć, a winnych ukarać, zanim popełnią planowane przestępstwo. Dowodów niedoszłych zbrodni dostarcza trójka Jasnowidzów na usługach Agencji Prewencji Departamentu Sprawiedliwości, nad której sprawnym działaniem czuwa komisarz John Anderton (Tom Cruise). Jako pierwszy ogląda obrazy przekazywane przez Jasnowidzów. Ich werdykt nie pozostawia wątpliwości - za niespełna 36 godzin John Anderton zabije człowieka, którego nawet nie zna. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem. Anderton musi wykryć, kto go wrabia albo stanie się ofiarą idealnego systemu, który sam pomagał tworzyć. Aby wygrać musi odpowiedzieć sobie na pytanie, które jeszcze nie tak dawno nie przyszłoby mu nawet na myśl: czy Jasnowidze mogą się mylić?

0 Filmy podobne do Cela
Cela

The Cell

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2000

Opis filmu: Młoda psycholog Catherine Deane współpracuje z policją w sprawie obłąkanego seryjnego zabójcy, który topi swoje ofiary w szklanej klatce, powoli wypełniającej się wodą. Psychopata zostaje pojmany, ale zapada w śpiączkę, więc detektywi nie są w stanie wydobyć z niego informacji, gdzie ukrył kolejną ofiarę. Wiadomo, że porwana kobieta jeszcze żyje, ale poziom wody w jej celi podnosi się. Catherine ma za zadanie zastosować eksperymentalną metodę terapii polegającą na wniknięciu w umysł drugiego człowieka. Podróż do wewnętrznego świata zwyrodnialca okazuje się być prawdziwym koszmarem.


Podobieństwo dodane przez: Freja

Znasz podobny film do Incepcja? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Ten film nie ma dodanych żadnych kontynuacji.
Komentarze (0)