Zwiastun Forrest Gump

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Forrest Gump

4.71 Filmy podobne do Forrest Gump
77 głosów

Forrest Gump

Gatunek: Dramat, Komedia

Rok produkcji: 1994

Zobacz zwiastun

Opis filmu

Historia opowiada o chłopcu z niskim ilorazem inteligencji, który dodatkowo cierpi na niedowład koniczyń. Mimo przeciwnością losu chłopak staje się miliarderem oraz bohaterem wojny w Wietnamie.

16 Filmy podobne do Nietykalni
Nietykalni

Intouchables

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Komedia

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.

3 Filmy podobne do Rain Man
Rain Man

Rain Man

Gatunek: Dramat, Komedia

Rok produkcji: 1988

Opis filmu: Charlie Babbit (Tom Cruise) młody biznesmen, przeżywa poważne kłopoty finansowe w swojej firmie. Kiedy umiera jego ojciec okazuje się, że cały majątek zapisał na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa cierpiący na autyzm brat Charliego – Raymond (Dustin Hoffman). Charlie porywa brata mając nadzieję na uzyskanie połowy spadku. W trakcie podróży, pomiędzy braćmi nawiązuje się uczucie przyjaźni i miłości.

2 Filmy podobne do Co gryzie Gilberta Grapea
Co gryzie Gilberta Grapea

Whats Eating Gilbert Grape

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 1993

Opis filmu: Gilbert mieszka z matką, dwiema siostrami i młodszym niedorozwiniętym bratem gdzieś na prowincji, w domu, który się powoli rozsypuje. Gilbert jest odpowiedzialny za utrzymanie całej rodziny. Pewnego dnia w miasteczku zatrzymują się dwie turystki, które na zawsze odmienią los Gilberta.

2 Filmy podobne do Terminal
Terminal

The Terminal

Gatunek: Komedia romantyczna

Rok produkcji: 2004

Opis filmu: Wiktor Navorski, pochodzący z wymyślonej Krakozji, gdzieś między Rosją a Polską, trafia na słynne nowojorskie lotnisko JFK, ale nie może ani przekroczyć granicy z upragnioną Ameryką, ani wrócić do domu. Powodem tego jest wojna, która właśnie rozpętała się w Krakozji. Navorski traci więc wizę, ale też paszport. Zaczyna mieszkać na lotnisku. Początkowo czuje się mocno zagubiony – nie zna ani języka, ani panujących tu zwyczajów. Z czasem jednak zaczyna sobie radzić coraz lepiej. Nie tylko zyskuje sympatię pracowników terminala, ale nawet uczucie pięknej stewardessy.

2 Filmy podobne do Piękny umysł
Piękny umysł

A Beautiful Mind

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Rok produkcji: 2001

Opis filmu: Piękny umysł to przejmująca historia życia geniusza matematycznego, zainspirowana biografią amerykańskiego naukowca - Johna Forbesa Nasha, Jr. Przystojny i znany ze swojego ekscentrycznego zachowania Nash dość wcześnie dokonał zadziwiającego odkrycia naukowego, stając tym samym u progu międzynarodowej kariery. Jego fantastyczne pasmo sukcesów i nagłe wyniesienie na wyżyny intelektualne zostały poważnie podkopane w momencie zdiagnozowania u Nasha symptomów schizofrenii. Stawiając czoła przeciwnościom, które niejeden znakomity umysł doprowadziły do załamania, Nash z pomocą swojej oddanej żony Alicji próbuje zwalczyć chorobę. Po wielu latach zmagań, jego siła i wytrwałość zatriumfowały. W 1994 roku Nash uhonorowany został Nagrodą Nobla. Żywa legenda - John Nash nadal prowadzi swoją pracę naukową.

1 Filmy podobne do Zielona mila
Zielona mila

The Green mile

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 1999

Opis filmu: Były strażnik więzienny opowiada znajomej historię o niezwykłym człowieku, który został skazany na śmierć za zabicie dwóch dziewczynek.


Podobieństwo dodane przez: MriZu

1 Filmy podobne do Wielki Mike. The Blind Side
Wielki Mike. The Blind Side

The Blind Side

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy

Rok produkcji: 2009

Opis filmu: Michael Oher (Quinton Aaron) niewiele wie na temat rodziny. A jeszcze mniej na temat sportu. To co zna jako bezdomny nastolatek, to ulice i blokowiska Memphis. Zamożna Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) nie zna takiego świata. Jednak, gdy poznaje Michaela, on poznaje co to znaczy mieć dom. A Tuohyowie odnajdują coś, co zmienia ich życie: ukochanego nowego syna i brata. Oparta na faktach historia o rodzinie i Michaelu, który stał się gwiazdą amerykańskiego footballu, niezwykle podnosi na duchu. Zachwyca w szczególności pełna emocji rola Bullock.

0 Filmy podobne do Truman Show
Truman Show

Truman Show

Gatunek: Dramat, Komedia, Sci-Fi

Rok produkcji: 1998

Opis filmu: Truman jest o krok od odkrycia jak niezwykłe jest jego zwykłe życie. Nie wie na razie, że całe jego życie to telewizyjny reality show, transmitowany na cały świat!


Podobieństwo dodane przez: KrecikOwsik

0 Filmy podobne do Lot nad kukułczym gniazdem
Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoos Nest

Gatunek: Dramat, Psychologiczny

Rok produkcji: 1975

Opis filmu: Randle P. McMurphy wolny duchem, wygadany skazaniec o niespokojnym charakterze, udaje chorobę psychiczną i zamieszkuje z ludźmi, których sam nazywa świrami. Momentalnie, jego zaraźliwa umiejętność kreowania chaosu przeciwstawia się otępiającej rutynie. Pod żadnym pozorem faceci naszpikowani środkami uspokajającymi nie powinni snuć się w swoich szlafrokach, kiedy toczą się finałowe rozgrywki baseballu. To oznacza wojnę! Po jednej stronie jest McMurphy - po drugiej uprzejma, lecz nieprzejednana siostra Ratched, jedna z najbardziej odrażających postaci w historii filmu. Stawką jest los każdego pacjenta na oddziale.


Podobieństwo dodane przez: MriZu

0 Filmy podobne do Dzień świra
Dzień świra

Dzień świra

Gatunek: Dramat, Komedia, Psychologiczny

Rok produkcji: 2002

Opis filmu: 44-letni Adaś Miauczyński, sfrustrowany inteligent- nauczyciel- polonista, rozwiedziony, kochający dorastającego syna - to bohater, którego już znamy z wcześniejszych filmów Marka Koterskiego: Nic śmiesznego i Ajlawju. Miauczyński w Dniu świra to człowiek przeżywający piekło najbliższych pięciu minut. Niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, za miliony, a zabija go obecna chwila, nieznośna powtarzalność codziennych czynności i nienawistny mu kontakt z drugim człowiekiem. W sferze uczuć patriotycznych jest wielki, w sferze uczuć i zachowań codziennych - tylko małym, agresywnym gnojem.


Podobieństwo dodane przez: KrecikOwsik

-1 Filmy podobne do Służące
Służące

The Help

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Akcja filmu toczy się w latach 60. XX w. na amerykańskim Południu. Skeeter, początkująca dziennikarka, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórymi służącymi najzamożniejszych rodzin w okolicy. Dzięki uporowi i empatii Skeeter szykanowane kobiety odważą się walczyć o godność. Wspólnie napisana powieść zaburzy małomiasteczkowy spokój i będzie krokiem na drodze do zmian, a między uczestniczkami projektu zrodzi się niezwykła przyjaźń.

-1 Filmy podobne do Cast Away - poza światem
Cast Away - poza światem

Cast Away

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 2000

Opis filmu: Poza światem to opowieść o współczesnym człowieku, który dzięki gadżetom telekomunikacyjnym jest wszędzie i bez przerwy osiągalnym, zaganianym, uzależnionym w pełni od czasu. Chuck Noland (Tom Hanks) to wysoko postawiony pracownik Fed Exu, lotniczej firmy kurierskiej. W jego pracy liczy się przede wszystkim punktualność i skuteczność działania. Od pierwszych sekwencji filmu poznajemy diabelskie tempo pracy międzynarodowej firmy kurierskiej, w której zatrudniony jest Chuck. Według niego, każda stracona sekunda to stracone pieniądze lub zaufanie. Noland czuje się w swojej pracy jak ryba w wodzie, co chwila sprawdza pager, z narzeczoną ustala terminy spotkań tylko wtedy, gdy już wszystkie zawodowe sprawy załatwi terminowo. W dniu, kiedy go poznajemy, nad Pacyfikiem szaleje burza. Jego samolot odbywający nocny kurierski lot spada. Noland przeżywa katastrofę. Po sztormie wszystko się uspokaja i wstaje piękny ranek. Oczom Chucka ukazuje się wyspa, na której spędzi najbliższe lata. Tak oto dynamiczny człowiek sukcesu zostaje wyrzucony poza świat, poza czas z kilkoma paczkami, które nie zostaną już doręczone. Musi bardzo wiele wytrzymać, przede wszystkim znieść samotność, której nie zagłuszy nawet tykanie zegara.

-2 Filmy podobne do Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 1994

Opis filmu: Historia bankiera, który został niesłusznie skazany na więzienie. Bohater musi się nauczyć jak przeżyć w nowym brutalnym świecie.


Podobieństwo dodane przez: MriZu

-3 Filmy podobne do Projekt X
Projekt X

Project X

Gatunek: Komedia

Rok produkcji: 2012

Opis filmu: Nastolatek postanawia zrobić domówkę pod nieobecnością rodziców. Cała impreza jednak wymyka się spod kontroli i prowadzi do wielu nieprzewidzianych sytuacji.


Podobieństwo dodane przez: Olusiahelusi

Znasz podobny film do Forrest Gump? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Ten film nie ma dodanych żadnych kontynuacji.
Komentarze (0)