Zwiastun Efekt motyla

KLIKNIJ aby wyjść ze zwiastunaFilmy podobne do Efekt motyla

4.38 Filmy podobne do Efekt motyla
63 głosów

The Butterfly Effect

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2004

Zobacz zwiastun

Opis filmu

Czy ruch motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii? Losy Evana Treborna są ilustracją tej niezwykłej teorii. Młody człowiek odkrywa, że, wykorzystując odziedziczone po ojcu szczególne zdolności, w niewytłumaczalny sposób może przenieść się do świata własnych wspomnień i, ingerując w nie, odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia.

26 Filmy podobne do Mr. Nobody
Mr. Nobody

Mr Nobody

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 2009

Opis filmu: Nemo wiedzie zwyczajne życie u boku pięknej żony. Jego marzenia o doświadczeniu czegoś wyjątkowego nagle spełniają się, gdy pewnego ranka odkrywa, że obudził się w... 2092 roku. W futurystycznym świecie jutra, w którym człowiek skolonizował Marsa i wygrał walkę ze wszystkimi chorobami, mężczyzna okazuje się ostatnim śmiertelnikiem pośród nieśmiertelnych.

24 Filmy podobne do Kod nieśmiertelności
Kod nieśmiertelności

Source Code

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Kapitan Colter Stevens budzi się w jadącym z dużą prędkością pociągu. Nie poznaje siedzącej obok niego dziewczyny, nie wie, gdzie jest. Po 8 minutach od jego przebudzenia pociąg eksploduje. Wtedy mężczyzna przekonuje się, że bierze udział w rządowym eksperymencie o nazwie: Kod nieśmiertelności, który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Zadaniem Stevensa jest rozpoznanie i powstrzymanie zagrażającego całemu Chicago terrorysty podkładającego bomby

13 Filmy podobne do Donnie Darko
Donnie Darko

Donnie Darko

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 2001

Opis filmu: Donnie Darko to na pozór normalny amerykański uczeń szkoły średniej – nie każdy jednak wie, iż widuje on olbrzymiego królika, który daje mu różne zadania (nie zawsze zgodne z prawem) oraz przepowiada mu datę (zupełnie nieodległą) końca świata.

11 Filmy podobne do Deja Vu
Deja Vu

Deja Vu

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2006

Opis filmu: Każdy z nas doświadczył czym jest Deja Vu. Każdy chociaż raz spotykając obcą sobie osobę poczuł, że już wcześniej ją znał, lub odwiedzając nowe miejsce, od razu je poznał. Co jednak mogłoby się stać, jeżeli te tajemnicze odczucia w rzeczywistości okazałyby się ostrzeżeniem wysłanym z przeszłości, lub podpowiedzią przyszłości?

10 Filmy podobne do Memento
Memento

Memento

Gatunek: Dramat, Kryminał, Thriller

Rok produkcji: 2000

Opis filmu: Leonard Shelby w wyniku wypadku traci tzw. pamięć krótkotrwałą. Wie, kim jest i pamięta wszystko sprzed wypadku, ale błyskawicznie zapomina o tym, co wydarzyło się przed chwilą. Nie wie gdzie był, co robił i planował. Przy dłuższej rozmowie zapomina od czego się zaczęła. Powracające wspomnienia śmierci żony powodują, że nie daje za wygraną. Notatki, zdjęcia i tatuaże zastępują mu pamięć. Jedyną motywacją do życia jest obsesyjne pragnienie zemsty na mordercy ukochanej kobiety.

9 Filmy podobne do Jestem Bogiem
Jestem Bogiem

Limitless

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2011

Opis filmu: Wyobraź sobie narkotyk, który czyni Twój mózg niezwykle wydajnym i sprawia, że chłoniesz ogromną wiedzę. Narkotyk, który czyni cię nadzwyczaj skupionym, szybkim, sprawnym, a nawet atrakcyjnym. Narkotyk, dzięki któremu pokonujesz wszystkie ograniczenia. Niewyobrażalne staje się możliwe nawet dla Eddiego, który od życia nie spodziewa się niczego. Zażycie specyfiku pozwala mu osiągnąć sukces o jakim zawsze marzył. Ceną, jaką przychodzi mu zapłacić, są: bóle głowy, omdlenia, utraty świadomości, niekontrolowane wybuchy przemocy...

7 Filmy podobne do Częstotliwość
Częstotliwość

Frequency

Gatunek: Dramat, Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2000

Opis filmu: Oficer policji John Sullivan (James Caviezel) nie może pogodzić się z tragiczną śmiercią ojca, strażaka Franka Sullivana (Dennis Quaid), chociaż od tej tragicznej chwili minęło już 30 lat. Kiedy więc pewnego dnia okazuje się, że w niewytłumaczalny sposób jest w stanie nawiązać kontakt z innym wymiarem czasu, w którym jego ojciec wciąż żyje, zrobi wszystko, aby odwrócić wydarzenia z przed lat. Udaj mu się uratować Franka, jednak skutkiem ubocznym manipulowania czasem i przestrzenią okazuje się uaktywnienie psychopatycznego seryjnego zabójcy.

5 Filmy podobne do Next
Next

Next

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Rok produkcji: 2007

Opis filmu: Cris Johnson urodził się z niezwykłą umiejętnością widzenia przyszłości. Szybko okazało się jednak, że ten dar będzie dla niego przekleństwem... Zamknięty w sobie i zastraszony badaniami, które przeszedł w dzieciństwie z powodu swych zdolności, żyje pod zmienionym nazwiskiem w Las Vegas obstawiając drobne zakłady hazardowe. Kiedy grupa terrorystów grozi zdetonowaniem nuklearnego ładunku w Los Angeles, rząd przypomina sobie o istnieniu Johnsona i wysyła agentkę FBI by jeszcze raz nakłoniła go do współpracy. Czy jego dar wystarczy, by uratować miliony ludzi i czy cena, którą sam będzie musiał za to zapłacić nie będzie zbyt wysoka?

4 Filmy podobne do Przeczucie
Przeczucie

Premonition

Gatunek: Dramat, Thriller, Psychologiczny

Rok produkcji: 2007

Opis filmu: Sandra Bullock w przyprawiającym o ciarki na plecach thrillerze. Linda traci męża w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale w jeszcze większą psychozę wpada, kiedy następnego dnia jej mąż pojawia się w domu cały i zdrowy. Kobieta podejrzewa, że wcześniej doznała jakiegoś złudzenia. Zaczyna ją prześladować upiorne przeczucie, że tragedia, która była jej wizją, nastąpi naprawdę. Za wszelką cenę stara się, by nie doszła ona do skutku.

1 Filmy podobne do Przeznaczenie
Przeznaczenie

Predestination

Gatunek: Thriller Sci-Fi

Rok produkcji: 2014

Opis filmu: Pokręcony film gdzie cała akcja opiera się na podróży w czasie za którą stoi pewna agencja rządowa która wysyła agentów w przeszłość aby zapobiec przyszłym zbrodniom i złapać przestępce.


Podobieństwo dodane przez: jwojtas

1 Filmy podobne do Stay
Stay

Zostań

Gatunek: Dramat, Thriller Psychologiczny

Rok produkcji: 2005

Opis filmu: Psychologiczny thriller Zostań zabiera widza w świat, w którym pożądanie graniczy ze strachem, rzeczywistość miesza się z iluzją, a życie i śmierć nabierają zupełnie nowego wymiaru... Zbieg okoliczności styka ze sobą odnoszącego sukcesy zawodowe nowojorskiego psychiatrę Sama Fostera z młodym pacjentem, Henry Lethamem, który oświadcza, że odbierze sobie życie w dniu swych dwudziestych pierwszych urodzin – w najbliższą sobotę.


Podobieństwo dodane przez: tomfox

0 Filmy podobne do Vanilla Sky
Vanilla Sky

Vanilla Sky

Gatunek: Thriller, Romans, Sci-Fi

Rok produkcji: 2001

Opis filmu: Młody, przystojny i bogaty potentat prasowy David Aames może mieć wszystko, czego tylko zapragnie. Gdy pewnej nocy poznaje kobietę swych marzeń, czuje, że znalazł to, czego długo szukał. Jednak fatalne w skutkach spotkanie z zazdrosną kochanką nieoczekiwanie sprawia, że ustatkowane dotąd życie wymyka mu się spod kontroli, a on sam ląduje w sytuacji przypominającej szaleńczą jazdę, wznosząc się na wyżyny romansu, seksu, marzeń i spadając w otchłań podejrzeń i snów. Jazda kończy się szokującym przebudzeniem. Przebudzeniem, które trudno zapomnieć


Podobieństwo dodane przez: Priscilla

0 Filmy podobne do Początek
Początek

I Origins

Gatunek: Dramat, Sci-Fi

Rok produkcji: 2014

Opis filmu: Biolog wybiera się w podróż do Indii, by potwierdzić przełomowe odkrycie naukowe. W obaleniu bądź potwierdzeniu jego teorii może mu pomóc pewna dziewczyna.


Podobieństwo dodane przez: jakzah

-1 Filmy podobne do Wyspa tajemnic
Wyspa tajemnic

Shutter Island

Gatunek: Dramat, Thriller

Rok produkcji: 2010

Opis filmu: Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.


Podobieństwo dodane przez: lalaskowska

Znasz podobny film do Efekt motyla? Dodaj go:Jeżeli nie ma w naszej bazie filmu, który chcesz dodać jako podobny możesz dodać ten film do bazy, kliknij - Dodaj film
Filmy podobne do Efekt motyla 2
Efekt motyla 2

The Butterfly Effect 2

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2006

Opis filmu: Nick Larson nie wie wiele, ale zdaje sobie sprawę z jednego - ten niezwykły dar może pomóc mu naprawić tragiczne w skutkach wydarzenia sprzed roku, kiedy stracił w wypadku zarówno przyjaciół, jak i miłość swojego życia, piękną Julie. Zdesperowany chęcią napisania nowego rozdziału w historii swojej egzystencji, Nick postanawia zmienić bieg historii nie zważając na konsekwencje..

Filmy podobne do Efekt motyla 3
Efekt motyla 3

The Butterfly Effect 3 Revelations

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Rok produkcji: 2009

Opis filmu: Sam Reide ma niezwykłą zdolność podróżowania w czasie. Cofając się w przeszłość pomaga policji identyfikować morderców. Pod żadnym pozorem nie wolno mu jednak ingerować w przebieg minionych zdarzeń. Jedna taka ingerencja może mieć tragiczne skutki i w nieoczekiwany sposób odmienić bieg historii.

Komentarze (0)